Delegacja PiS z Dębna na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej

fot. PiS Dębno

fot. PiS Dębno

W niedzielę 10 kwietnia 2016 roku członkowie, sympatycy oraz samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości z gminy Dębno udali się do Warszawy na obchody 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczyste obchody rocznicowe tragedii z 10 kwietnia 2010 roku z udziałem przedstawicieli najwyższych władz RP, polityków oraz tysięcy Polaków rozpoczęły się wczesnym porankiem i trwały cały dzień.

Delegację z Dębna reprezentowali Starosta Myśliborski Pani Danuta Patkowska, radni Rady Miejskiej w Dębnie: Dorota Latuszek, Dariusz Gaczyński i Marcin Struk oraz wielu mieszkańców naszej gminy.

Obchody 6. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem zakończyły się późnym wieczorem. W intencji ofiar katastrofy smoleńskiej wieczorem została odprawiona msza święta  w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie, po mszy świętej uczestnicy przeszli przed Pałac Prezydencki, gdzie odbył się Apel Pamięci.

reklama
Po zakończonych uroczystościach radni Rady Miejskiej w Dębnie mieli okazję spotkać się  i porozmawiać z Ministrem Spraw Zagranicznych Panem Witoldem Waszczykowskim.

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wysocy urzędnicy państwowi, dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych, parlamentarzyści, członkowie rodzin ofiar katyńskich.