Radni koalicji przeciwko remontowi ulicy Kościuszki!
fot. eDeboo.pl

fot. eDeboo.pl

Na wczorajsze sesji Rady Miejskiej w Dębnie, po raz drugi w ciągu tygodnia został złożony wniosek o remont ulicy Kościuszki, który miałby zostać sfinansowany z kwoty pozostałej z przetargu na ulicę Wojska Polskiego, jednak i tym razem koalicja odrzuciła wniosek.

Pierwszy wniosek w imieniu Klubu Radnych PiS złożył Łukasz Lewandowski, na ostatnim wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej. Inicjatywa ta, była wynikiem relacji Burmistrza Piotra Downara, który poinformował, że z kwoty przeznaczonej na realizacje remontu ulicy Wojska Polskiego pozostanie ponad 3 miliony złotych, natomiast remont ulicy Kościuszki na odcinku Słowackiego – Spokojna, to koszt w granicach 1,7 miliona złotych. Pieniądze są, potrzeba też, głosowanie nad sprawą wydaje się tylko formalnością, ale nie tym razem. Radny Mirosław Handke w imieniu Klubu Radnych Wspólnie dla Gminy zarzucił Panu Lewandowskiemu, że stawia się ich pod ścianą, nakazując głosować w ostatniej chwili. Wniosek był, głosowanie zatem również musiało zostać przeprowadzone, jednak odrzucono wniosek. Radni koalicji, którzy w tym głosowaniu byli przeciw zapewniali że do tego tematu trzeba wrócić, ale na spokojnie, na Sesji Rady Miejskiej.

reklama

Powrócono więc i opozycja ponownie złożyła stosowny wniosek. Wydawać by się mogło, że tym razem dobro wspólne gminy zwycięży, nic bardziej mylnego, po raz drugi wniosek został odrzucony. Na Facebook’owym profilu Radni Rady Miejskiej w Dębnie zostały opublikowane nazwiska osób głosujących „za”, jak również „przeciw” remontowi.

Za byli: Dariusz Gaczyński, Dorota Latuszek, Łukasz Lewandowski, Izabela Kowalska, Marcin Krzysiak, Grzegorz Kulbicki, Antoni Sławnikowski, Władysław Sokalski oraz Marcin Struk.

Przeciwko głosowali: Paweł Chrobak, Dariusz Drohomirecki, Józef Głuszko, Mirosław Handke, Krzysztof Lenartowicz, Adam Kaczmarczyk, Halina Stańczak, Jan Sypniewicz, Leszek Włodkowski- Moszej, Krystyna Zioła.