Dzień Otwarty w ZPO w Barnówku

fot. ZPO Barnówko

fot. ZPO Barnówko

W sobotę 12.03.2016 do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście. Spotkanie miało na celu przedstawienie przez kadrę pedagogiczną namiastkę swojej pracy i pokazanie walorów naszej placówki.

Jako pierwsze zaprezentowały się panie z oddziału przedszkolnego, które wspólnie z rodzicami i dziećmi wykonały wiosenne listki odbijając swoje dłonie na kartkach i wieszając je na drzewie symbolizującym grupę społeczną ludzi wspierających i szanujących się nawzajem. Kolejnym etapem była prezentacja lekcji języka angielskiego i zajęć komputerowych. Rodzice razem z dziećmi na powitanie zaśpiewali piosenkę pt. „Hello hello”.
reklama

Następnie z wykorzystaniem tablicy multimedialnej odbyła się lekcja angielskiego o tematyce ,,Zwiastuny wiosny”. Na koniec każdy mógł zapoznać się z tablicą multimedialną i wypróbować ją. Pani od języka polskiego pokazała nowe książki znajdujące się w naszej bibliotece i zachęcała wszystkich (nie tylko dzieci) do korzystania z zasobów biblioteki. Na zakończenie przeczytała fragment książki wybranej przez najmłodszych.

Najlepszą atrakcję zostawiliśmy na koniec. Dzieci i rodzice mogli pobawić się w naukowców i chemików. Każdy z uczestników dostał gogle ochronne oraz rękawiczki i wraz z panią od przyrody zrobił ciekawe doświadczenia – samopompujące się baloniki, niepękające bańki, tęcza na mleku itp. Zdumnienia i zachwytu nad udanymi eksperymentami nie było końca, każdy dobrze się bawił. Na zakończenie był słodki poczęstunek, możliwość zwiedzenia szkoły i porozmawiania z nauczycielami.

Dorota Wasiołek