Ferie Zimowe 2016 w DOK-u

fot. DOK

fot. DOK

W tym roku ferie zimowe trwały od 1 do 12 lutego. Dębnowski Ośrodek Kultury przygotował program dwutygodniowych zajęć dla dzieci i młodzieży z gminy Dębno. W tym okresie instruktorzy DOK prowadzili zajęcia plastyczne (Włodzimierz Browiński, Joanna Witwicka), taneczne (Joanna Zaliwska), teatralne (Anatol Wierzchowski), fotograficzne (Marcin Pech), warsztaty rękodzieła artystycznego (Bogusława Sługocka), naukę gry na gitarze, keyboardzie oraz naukę śpiewu (Aleksy Gołębiowski). Prowadzone były także gry i zabawy z nagrodami.

Z przedstawieniem pt. „Warkocz królewny Wisełki“ odwiedzili nas goście z krakowskiego Teatru ART- RE a spektakl „Podkowa na szczęście“ zaprezentowali aktorzy z teatrzyku kukiełkowego zaproszonego przez supermarket Intermarche w Dębnie. W czwartkowe poranki sala Dębnowskiego Ośrodka Kultury zamieniała się w wielkie kino w którym wyświetlano bajki wybrane przez dzieci spośród wielu propozycji. Kolejną propozycją dla wszystkich był współny wyjazd do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim na przedstawienie „ Cykor- bojąca dusza“.

reklama
Szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszyły się zajęcia plastyczne w trakcie których dzieci samodzielnie wykonywały bransoletki, dekoracyjne serwetki, wielkoformatowe rysunki czy kwiatki z bibuły. Do gustu wszystkim przypadła również zabawa terenowa podczas której dzieci musiały znaleźć i złożyć w całość pocięty na kilka kawałków rysunek lisa, ukryty przez instruktorów w różnych częściach boiska sportowego.

W piątek 12go lutego o godz. 12.00 odbyło się uroczyste zakończenie ferii zimowych. Był tort, szampan, poczęstunek oraz wystawy wszystkich grup mających zajęcia podczas przerwy zimowej.  Wszyscy odśpiewali także piosenkę o feriach w DOK-u napisaną specjalnie na tę okazję. Każdy uczestnik otrzymał dyplom ukończenia ferii oraz tematyczną przypinkę. W dwutygoniowych zajęciach organizowanych przez Dębnowski Ośrodek Kultury udział wzięło łącznie około 250 dzieci      i młodzieży w wieku od pięciu do piętnastu lat.

Joanna Witwicka
Michał Cholewiński