Przetarg na przebudowę ul. Wojska Polskiego w Dębnie

fot. bip.debno.com.pl

fot. bip.debno.com.pl

Urząd Miejski w Dębnie ogłosił właśnie przetarg na przebudowę pierwszego etapu ulicy Wojska Polskiego – od skrzyżowania z ulicą Zachodnią do Piasta. Zostanie przebudowany odcinek o łącznej długości 253 metrów.

Już wcześniej za pośrednictwem naszego portalu internetowego informowaliśmy Was o otrzymanym dofinansowaniu z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych na pierwszy etap ulicy Wojska Polskiego. Wykonawca w ramach zadania będzie odpowiedzialny za wykonanie infrastruktury drogowej wraz z terenami zielonymi, sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, gazowej i teletechnicznej.

reklama
W przetargu uwzględniono przebudowę skrzyżowań ulicy Wojska Polskiego z Zachodnią i Mireckiego. Zostanie wykonana również nowa konstrukcja jezdni z ujednoliceniem szerokości do 6 metrów, a także budowa nawierzchni z kostki betonowej. Termin zakończenia robót planuje się na 30 września 2016 roku.

Pierwszy etap przebudowy ulicy Wojska Polskiego obejmuje między innymi wykonanie ciągu pieszo-rowerowego po stronie drogi od Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Ponadto wzdłuż drogi powstaną zupełnie nowe miejsca parkingowe. W kolejnym etapie zostanie natomiast wykonane rondo na skrzyżowaniu ulic Piasta, Wojska Polskiego i I Armii.