Zimowe granie Akademii Dębu Dębno
fot. MKS Dąb Dębno

fot. MKS Dąb Dębno

Akademia Dębu Dębno w dniu 30 stycznia 2016 roku była organizatorem turnieju Żaków rocznika 2007 i młodszych. Zawody odbyły się na hali OSiR przy Szkole Podstawowej nr 1 w Dębnie.

Do sobotnich zmagań przystąpiły drużyny Dąb I i Dąb II Dębno, Dobrawa I i Dobrawa II Mieszkowice, Orzeł I i Orzeł II Trzcińsko-Zdrój, Pomorzanin Cychry i ABC Futbolu Dębno. Zespoły zostały podzielona na dwie grupy, a po rozegraniu meczów w tej fazie, wyłoniono zespoły uczestniczące w „Lidze Mistrzów” i „Lidze Europy”.

Rozegrano 20 spotkań podczas których strzelono kilka fantastycznych bramek. Prowadzona została klasyfikacja na „króla strzelców”, którą wygrał zawodnik z Trzcińska. Najlepszym zawodnikiem uznano Kubę Plucińskiego z ABC Futbolu, zaś najlepszym bramkarzem został zawodnik Akademii Dębu Dębno – Wiktor Wojtasik.
Każde dziecko otrzymało okolicznościowy medal, torbę słodkości, książeczkę ufundowaną przez Pana Leszka Włodkowskiego – Moszeja, a drużyna medal i pikę . Wszystkim gratulujemy!

Klasyfikacja turnieju wygląda następująco:

1.Orzeł I Trzcińsko Zdrój

2.ABC Futbolu Dębno

reklama

3.Pomorzanin Cychry

4.Dąb I Dębno

5.Orzeł II Trzcińsko Zdrój

6.Dobrawa I Mieszkowice

7.Dobrawa II Mieszkowice

8.Dąb II Dębno

Nagrody wręczyli radni Miasta i Gminy Dębno – Dariusz Gaczyński, Leszek Włodkowski-Moszej, Paweł Chrobak. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w znaczący sposób przyczynili się do organizacji tego turnieju. Dziękuję także rodzicom, którzy przygotowali fantastyczny bufet dla naszych małych sportowców i ich rodziców.

Dzień później tj. 31 stycznia druga grupa zawodników kategorii Żak – rocznik 2007 i młodsi wzięła udział w turnieju w Drezdenku JAKO CUP.  Uczestnikami turnieju był zespoły: Lubuszanina Drezdenko, Warty Gorzów, Perły Cybinka, Kania Cup Gorzów Wlkp., Bosko Sulęcin, Łucznik Strzelce Krajeńskie, Drawa Krzyż. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja drużynowa, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe medale i nagrody ufundowane przez firmę JAKO. Dla nas była to możliwość do skonfrontowania się z innymi drużynami z sąsiedniego województwa, a także nawiązania wspólnych kontaktów sportowo-szkoleniowych.

Ze sportowym pozdrowieniem
Benedykt Psiuk
Trener MKS Dąb Dębno