Ucięcie pieniędzy na Merkuriusza. Czas na Biuletyn Samorządowy

Dębno

fot. debno.pl

Nowy budżet gminy Dębno na 2016 rok nie jest z pewnością dobrą wiadomością dla wydawców Merkuriusza Dębnowskiego. Okazuje się bowiem, że w budżecie zapisano na gazetę 20 tysięcy, a nie tak jak w poprzednim roku, 40 tysięcy złotych. Reszta pieniędzy została przekazana na Biuletyn Samorządowy.

reklama

Nie trzeba nikomu przedstawiać Merkuriusza Dębnowskiego. Ucięcie połowy dotacji z budżetu gminy spowoduje najprawdopodobniej, że gazeta będzie wydawana co dwa miesiące, a nie jak było do tej pory, co miesiąc. Radni klubu Wspólnie dla Gminy większością głosów przegłosowali budżet na 2016 rok, w którym wspomniane 20 z 40 tysięcy zostało przekazanych na wydawanie Biuletynu Samorządowego.
Tymczasem w Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano właśnie umowę Urzędu Miejskiego z Media Zachód z Kostrzyna nad Odrą, które będzie odpowiedzialne za skład, druk i kolportaż Samorządowego Biuletynu Gminy Dębno. Firma Media Zachód znana jest również z wydawania gazety Pomyśle Flesz. Pozostaje zadać pytanie – dlaczego nie warto zostawić pieniędzy w dębnowskiej drukarni?