Noworoczne spotkanie Burmistrza Dębna

Dębno

fot. debno.pl

W piątek 8 stycznia 2016 roku w hali OSiR w Dębnie odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne z udziałem Burmistrza Piotra Downara i przedstawicieli lokalnego biznesu, instytucji publicznych, stowarzyszeń, czy miasta partnerskiego Nowy Tomyśl.

Burmistrz Piotr Downar w trakcie przemówienia podsumował miniony rok, przybliżając najważniejsze wydarzenia gospodarcze, społeczne, spotowe, czy kulturalne. W trakcie piątkowych uroczystości wyróżniono również Lambertusa Theodorusa Jansena, któremu Rada Miejska w Dębnie nadała tytuł Honorowego Obywatela Dębna.

reklama
– Po raz piętnasty wręczono wyróżnienie Złoty Dąb za wybitne osiągnięcia i zasługi w 2015 roku. Wśród nominowanych znaleźli się: Leszek Włodkowski – Moszej, Anna Witkowska,  Edmund Zioła, Ryszard Patkowski, MKS „Dąb” Dębno oraz Netto Grupa Biegowa 42,195. Kapituła konkursu (składająca się z laureatów trzech poprzednich edycji) postanowiła przyznać jedną nagrodę – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dębnie.

Zdecydowano się wyróżnić Leszka Włodkowskiego-Moszeja za działalność społeczno-kulturalną. – W 2015 roku w ramach projektów realizowanych przez Stowarzyszenie „Nasz Region” wydał mapy turystyczne oraz bajkę rysunkową, promujące region, w tym Gminę Dębno. Był inicjatorem licznych wystaw plenerowych, w tym zeszłorocznej pn. „Szli na zachód osadnicy”.  Jest pomysłodawcą i twórcą trasy turystycznej „Szlak Miejski” oraz prowadzi zajęcia z dziećmi pod egidą Odznaki Małego Lwa. Jest wydawcą wielu cennych publikacji – poinformowano.