Opinie Biegaczy o Dębnowskim Maratonie

maraton dębno

fot. Maraton Dębno

Niedawno na łamach naszego portalu informowaliśmy Was o rozpoczęciu zapisów na Dębnowski Maraton. Temat maratonu zawszy wywołuje wiele emocji. Postanowiliśmy zbadać, co o biegu myślą sami zainteresowani- Biegacze.

Pierwszy portalem, który podjął się oceny Dębnowskiego Maratonu był portal biegologia.pl (po kliknięciu pełen tekst). W opublikowanym tekście możemy przeczytać między innymi:

Niestety – w opinii wielu ta impreza powoli zaczęła się pogarszać. W tym roku organizatorzy sięgnęli dna, a my jako redakcja – wyrażamy swój głęboki sprzeciw

i dalej na temat opłat startowych, wynoszących 135 zł do dnia 15.03 oraz 250 zł po tym terminie:
reklama

Czy maraton rozgrywany po trasie wiodącej wioskami powinien tyle kosztować? Absolutnie nie! Konkurencyjne imprezy kosztują znacznie mniej, a są rozgrywane w centrach miast! Żadne tłumaczenie nie ma tutaj sensu – taka cena w przypadku tego biegu jest niesprawiedliwa!

Suchej nitki na organizatorach nie zostawili także sami Biegacze, oto niektóre z komentarzy:

komentarzemaraton

O zabranie głosu w sprawie poprosiliśmy samych przedstawicieli Dębnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Krzysztof Okupski udzielił takiej odpowiedzi:

Opłaty startowe ustalane są w porozumieniu z organizatorami innych maratonów. Jesteśmy jednak w nieco innej sytuacji, ponieważ jako pierwsi wprowadziliśmy limit startowy w liczbie 2000 uczestników. Nie mamy niestety technicznych możliwości przyjęcia większej liczby biegaczy, ponieważ chcemy zapewnić im jak największy komfort. Każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy z oryginalną koszulką New Ballance, do tego dochodzi jeszcze pakiet regeneracyjny. Wszystko musi dobrze wyglądać, a to kosztuje. Jeżdżę na inne maratony, nie raz widziałem, jak biegaczom podawano niedogotowany makaron. My nie możemy sobie na to pozwolić, dlatego chcemy zapewnić pobyt w Dębnie na najwyższym poziomie.

Ile osób, tyle zdań. Jedno jest pewne, Maraton w Dębnie, w 2016 roku się odbędzie.