Budżet 2016: Inwestycję w infrastrukturę drogową

budżet dębna

fot. google.com

Przed nami kolejna część analizy budżetu miasta i gminy Dębno w 2016 roku. Tym razem postanowiliśmy zająć się środkami przekazanymi na inwestycję w infrastrukturę drogową. Miłej lektury!

Najwięcej środków z budżetu gminy zostanie przekazanych na przebudowę ulic Wojska Polskiego oraz Piasta – ponad 6 milionów złotych. W 2016 roku planuje się wykonanie pierwszego etapu obejmującego odcinek od ul. Zachodniej do skrzyżowania z ul. Piasta. Nie tak dawno informowaliśmy Was o otrzymaniu dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

reklama

W pierwszym projekcie budżetu znalazło się również 700 tysięcy złotych na budowę ulicy Wolności pozwalającej połączyć ul. Słowackiego z Intermarche. Pierwotnie radni opozycyjni chcieli przekazać środki na przebudowę ulicy Kościuszki, ale ta sztuka się nie udała. Ostatecznie wspomniane 700 tysięcy zostanie przekazanych na kilka mniejszych zadań. Co zatem z ulicą Kościuszki? W budżecie znalazło się dokładnie 194 tysięcy (do tego 196 tysięcy z poprzedniego roku), dlatego planuje się jedynie wykonanie odcinka od ul. Harcerskiej do Konopnickiej.
W budżecie na 2016 rok zagospodarowano również 120 tysięcy złotych na budowę i modernizację chodników w miejscowościach Warnice, Cychry i Oborzany, z kolei 400 tysięcy pochłonie budowa nawierzchni ulicy Pułaskiego – od ul. Harcerskiej. W najbliższym czasie planuje się również wydanie 100 tysięcy złotych na budowę nawierzchni ul. Hołdowniczej. Na koniec warto wspomnieć jeszcze o przekazaniu środków na budowę odcinka ścieżki rowerowej w Sarbinowie. Tymczasem z poprzedniego roku zostały środki (blisko 900 tysięcy złotych) na budowę ulic w rejonie ul. Demokracji.