Polsko-niemieckie spotkanie młodzieży

spotkanie polsko-niemieckie

fot. debno.pl

W dniach od 11 do 13 grudnia 2015 roku w Dębnie oraz Cychrach odbyło się polsko-niemieckie spotkanie młodzieży, w którym uczestniczyło około 70 osób – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

reklama

W ramach współpracy Stowarzyszenia ART-Forum w Dębnie z Jugendfeuerwehr ze Strausberga odbyło się polsko-niemieckie spotkanie młodzieży. Głównym celem spotkania było poznanie polskiej tradycji świąteczno-mikołajkowej oraz integrację młodzieży polsko-niemieckiej.
– Młodzież czynnie uczestniczyła w zorganizowanych w Szkole Podstawowej w Cychrach warsztatach, na których wspólnie wykonywała kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, wypieki świątecznych pierników i  ich ozdabianie – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego. Młodzież w trakcie spotkania malowała dzieciom twarze, czy uczestniczyła w rozgrywkach sportowych. Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparci finansowym udzielonym przez Stowarzyszenie Gmin Euroregionu Pomerania ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.