Budżet 2016: Inwestycje w infrastrukturę sportową

budżet dębna

fot. google.com

Przed nami kolejna analiza uchwalonego budżetu gminy Dębno na 2016 rok. Tym razem zajęliśmy się inwestycjami w infrastrukturę sportową i rekreacyjną, na którą początkowo zaplanowano zaledwie 75 tysięcy złotych.

Pierwsza wersja projektowanego budżetu zawierała przekazanie 50 tysięcy złotych na rozpoczęcie budowy promenady od ulicy Grunwaldzkiej, a także 15 tysięcy na boisko wielofunkcyjne w Smolnicy i 10 na boisko sportowe w Warnicach.

reklama

Zacznijmy jednak od początku. Mieszkańcy Smolnicy mogą spodziewać się budowy boiska wielofunkcyjnego o sztucznej nawierzchni dopiero w 2018 roku, w najbliższym czasie zostanie wykonany projekt techniczny. Władze miasta zdecydowały się przeznaczyć pieniądze na budowę promenady i zagospodarowanie terenu przy jeziorze Lipowo. W 2016 roku planuje się budowę promenady na odcinku 50 metrów od plaży do ul. Grunwaldzkiej.
W międzyczasie radni klubów Głos Mieszkańców oraz PiS złożyli wniosek o zmniejszenie kwoty na maraton o 100 tysięcy złotych i przeznaczenie ich na modernizację Stadionu Miejskiego przy ulicy Gorzowskiej. Ostatecznie radni Wspólnie dla Gminy większością głosów, odrzucili wniosek argumentując, że zmniejszenie dofinansowania na maraton spowoduje jego dalszą degradację i wygaszanie. W uchwalonym budżecie znalazło się jednak… 17 tysięcy na stadion, chociaż ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek modernizację obiektu za tak niewielką kwotę.

W międzyczasie zrezygnowano z budowy ulicy Wolności, a 700 tysięcy złotych przekazano na różnego rodzaju zadania, w tym dołożenie 70 tysięcy do remontu pomostu na plaży, 50 tysięcy na kontener sanitarny, czy 20 tysięcy złotych na postawienie przebieralni na plaży. W uchwalonym budżecie znalazły się również środki na remont natrysków w szatni w Dargomyślu, czy faszynowanie brzegu jeziora Lipowo od strony DOK.