Budżet 2016: Inwestycje na oświatę, kulturę i ochronę zabytków

budżet dębna

fot. google.com

Nie tak dawno za pośrednictwem naszego portalu internetowego prezentowaliśmy Wam budżet gminy Dębno na 2016 rok zawierający wydatki na inwestycję w infrastrukturę techniczną oraz sportową, a tym razem postanowiliśmy zająć się funduszami przeznaczonymi na oświatę, kulturę i ochronę zabytków.

W uchwalonym budżecie gminy Dębno na 2016 rok znalazło się 100 tysięcy złotych na modernizację świetlic wiejskich. W latach 2016-2017 planuje się bowiem wykonanie ocieplenia świetlicy w Ostrowcu, remont sufitu i malowanie świetlicy w Grzymiradzu oraz remont toalet w Krześnicy. W planach na 2019 i 2020 rok jest również budowa świetlicy w Barnówku.

reklama
Tymczasem dokładnie 96 tysięcy złotych zostanie przekazanych na rewitalizację obiektów zabytkowych. Za 40 tysięcy planuje się remont elewacji wewnętrznej ściany południowej kościoła p.w. Piotra i Pawła w Dębnie, natomiast 46 tysiące zostaną przeznaczone na remont posadzki w kościele w Dysznie. Pozostałe 10 tysięcy złotych zostanie przekazanych na remont muru w kościele w Sarbinowie.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o przeznaczeniu 50 tysięcy złotych na wykonanie projektu technicznego rozbudowy Przedszkola nr 1 w Dębnie, natomiast inwestycję planuje się dwa lata później.