Budżet 2016: Inwestycje w infrastrukturę i nieruchomości

budżet dębna

fot. google.com

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będziemy w częściach prezentować Wam przyjęty budżet gminy Dębno na 2016 rok. Na dobry początek zajęliśmy się inwestycjami w infrastrukturę techniczną oraz nieruchomości gminne.

reklama

Łącznie na tego typu inwestycje planuje się wydać dokładnie 810 tysięcy złotych. Sporą część (250 tysięcy złotych) zajmuje wykup gruntów oraz wypłata odszkodowań. Nieco mniej – 160 tysięcy przeznaczono na budowę nowych linii oświetleniowych. Na budowę i modernizację mogą liczyć mieszkańcy Suchlicy, Dolska, Barnówka, Cychr, Warnic i ulicy Droga Zielona w Dębnie.
W zaplanowanym na 2016 rok budżecie znalazły się również środki na modernizację remisy OSP w Dargomyślu. Zadanie zostanie wykonane po otrzymaniu dofinansowania z Unii Europejskiej. 120 tysięcy złotych zostało natomiast zarezerwowane na kupno 8-miejscowego busa dla Urzędu Miejskiego, z kolei 50 tysięcy powędruje na zakup sprzętu komputerowego dla wspominanego urzędu. Na koniec wspomnijmy jeszcze o wygospodarowaniu 80 tysięcy złotych na wykonanie sieci wodno-kanalizacyjnej i deszczowej na terenach przy ulicy Kolejowej i Usługowej.