Projekt przebudowy Szpitala w Dębnie

szpital dębno

fot. debno.pl

Przedstawiciele Szpitala w Dębnie ogłosili niedawno przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej rozbudowy i modernizacji placówki. W planach jest między innymi wybudowanie łącznika pomiędzy budynkami szpitala.

Wspominany projekt architektoniczno-budowlany przewiduje budowę 4-kondygnacyjnego budynku łącznika pomiędzy budynkami szpitala, czy dobudowę 4-kondygnacyjnej klatki schodowej w budynku, w którym zlokalizowane są między innymi chirurgia, czy ginekologia. Przedstawiciele szpitala myślą również o powiększeniu oddziału wewnętrznego poprzez nadbudowę nad częścią budynku.

reklama
Najpoważniejszą inwestycją będzie bez wątpienia budowa łącznika. Na niskim parterze mają zostać zlokalizowane hol główny oraz izba przyjęć, natomiast na pierwszym piętrze – laboratorium i administracja szpitala. Zgodnie z planem, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, znajdzie się na II piętrze, natomiast najwyżej – centralna sterylizatornia.

Do obiektu, w którym zlokalizowany jest między innymi oddział wewnętrzny, planuje się dobudowę 2-kondygnacyjnego budynku. Dzięki niemu ma powstać oddział geriatryczny dziennego pobytu i pokoje hotelowe dla rodzin pacjentów. Ponadto nadbudowa drugiego piętra pozwoli powiększyć powierzchnię oddziału wewnętrznego. Na koniec dodajmy, że przedstawiciele Szpitala w Dębnie planują przebudowę budynku C (była pralnia) – projekt przewiduje adaptację części budynku na aptekę szpitalną w parterze i kuchnię z jadalnią na piętrze.