Dębno z dofinansowaniem na przebudowę Wojska Polskiego!

przebudowa wojska polskiego

fot. Google Maps

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w 2016 roku możemy spodziewać się prac związanych z pierwszym etapem przebudowy ulicy Wojska Polskiego. Wniosek gminy Dębno o dofinansowanie inwestycji, został pozytywnie rozpatrzony.

Wojewoda Zachodniopomorski opublikował właśnie listę inwestycji, które zostaną dofinansowane z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. Schetynówek. Wniosek złożyła również gmina Dębno, dotyczy pierwszego etapu przebudowy ul. Wojska Polskiego.

reklama
Łączna wartość inwestycji pierwszego etapu (od ulicy Zachodniej do skrzyżowania z ul. Piasta) została wyceniona na blisko 3,2 milionów złotych, natomiast ponad 1,5 miliona będzie pochodziło ze wspominanego dofinansowania. Modernizacja drogi została oceniona na 15,2 punktów, co daje dziesiąte miejsce w województwie zachodniopomorskim.

Przypomnijmy, że radni gminy Dębno zdecydowali się zaciągnąć kredyt na inwestycję. W pierwszej kolejności zostanie wykonana ulica Wojska Polskiego od Zachodniej do skrzyżowania z Piasta, następnie planuje się przebudowę ulicy Piasta, a na koniec Wojska Polskiego do skrzyżowania z Chojeńską.