Nie będzie modernizacji Kościuszki? Odrzucona propozycja

kościuszki dębno

fot. Google Maps

Na początku grudnia informowaliśmy Was o projekcie budżetu gminy Dębno na 2016 rok, w którym nie znalazło się między innymi zadanie polegające na przebudowie ulicy Kościuszki w Dębnie. To właśnie ona wzbudza spore poruszenie wśród Rady Miejskiej.

W projekcie budżetu gminy Dębno na 2016 rok znalazło się kilka inwestycji w infrastrukturę drogową, w tym modernizacja ulicy Kościuszki. Nie byłoby pewnie w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Burmistrz w projekcie przeznaczył na to zadanie tylko 194 tysiące złotych, co oczywiście jest niewystarczającą kwotą na zrealizowanie inwestycji.

reklama

W projekcie budżetu możemy przeczytać, że wspominane 194 tysiące złotych mają zostać przeznaczone na modernizację odcinka sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i deszczowej od ulicy Pułaskiego. To zdecydowanie za mało – uważają dębnowscy radni PiS i Głosu Mieszkańców, którzy podczas pierwszej komisji zdecydowali się przesunąć około milion złotych na przebudową ulicę Kościuszki, zamiast budowy ulicy Wolności (ma połączyć Słowackiego z Intermarche), czy zakupu busa dla Urzędu Miejskiego. Wspomniane kluby Głos Mieszkańców i PiS również mają zadania w swoich okręgach, jednak zdecydowali się, że priorytetem na przyszły rok będzie właśnie modernizacja ulicy Kościuszki.

Tymczasem 10 grudnia odbyła się wspólna komisja, na której radni klubu Wspólnie dla Gminy większością głosów wrócili niemal do pierwotnej wersji projektu budżetu, przez co nie mamy, co liczyć na modernizację Kościuszki. Zmianie uległo również zrezygnowanie z wydania 700 tysięcy złotych na wspomnianą ulicę Wolności, a pieniądze te  zostaną przeznaczone na inne zadania, w tym… budowa skweru na ulicy Baczewskiego i „witacze”, które mają być ustawione na drogach dojazdowych do gminy. Komentarz nasuwa się sam. Ostatecznie głosowanie odbędzie się na sesji Rady Miejskiej zaplanowanej na 22 grudnia.