Przebudowa Kościuszki? Walka o budżet na 2016 rok





kościuszki dębno

fot. Google Maps

Przebudowa ulicy Kościuszki może okazać się jednym z kluczy budżetu na 2016 rok. Wstępnie w projekcie znalazło się tylko 194 tysiące złotych, co jasno pokazuje, że mieszkańcy nie mogliby liczyć na remont drogi w najbliższych miesiącach.

Analizując projekt budżetu na 2016 rok natknęliśmy się na zadanie związane z przebudową ulicy Kościuszki. Nie byłoby pewnie w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że projekt przygotowany przez Urząd Miejski zakłada przeznaczyć zaledwie 194 tysiące złotych, za które inwestycja na pewno nie zostałaby zrealizowana.

reklama

Część radnych  na wtorkowej Komisji Oświaty debatowała nad przebudową ulicy Kościuszki. Ostatecznie rezygnując z części zadań, udało się znaleźć dodatkowe 940 tysiące złotych, które dają światełko w tunelu. Wszystko rozstrzygnie się na Komisji Wspólnej, która została zaplanowana na 10 grudnia.




Mamy kilka priorytetów, które w tym budżecie muszą się znaleźć. Remont ulicy Kościuszki to jeden z nich. Brak tego zadania to nasza niezgoda na taki budżet – napisał radny Grzegorz Kulbicki reprezentujący klub Głos Mieszkańców.