Kolejne ronda w Dębnie? Trzeba poczekać

rondo

fot. Google Maps

Klub Radnych Głos Mieszkańców w lipcu 2015 roku zwrócił się do Burmistrza Piotra Downara z wnioskiem o podjęcie rozmów z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy ronda przy skrzyżowaniu ulic Kostrzyńska, Dargomyska i Włościańska. Okazuje się, że obecnie mieszkańcy miasta nie mają co liczyć na przebudowę dróg.

reklama

Przedstawiciele miasta prowadzili już podobne rozmowy w latach 2006-2007, kiedy powstało zainteresowanie budową stacji benzynowej Orlen. Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie był zainteresowany przebudową, nawet w wypadku, gdyby gmina ponosiła koszty przebudowy wszystkich mediów znajdujących się w obrębie skrzyżowania. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich deklarował wówczas partycypację w kosztach, jednak mimo sporządzonej koncepcji przebudowy dróg, GDDKiA nie zdecydowała się na współfinansowanie inwestycji.
Tymczasem w 2013 roku przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Dębnie w uzgodnieniu z GDDKiA przygotowali projekt porozumienia na realizację wspólnej inwestycji polegającej na budowę ronda przy skrzyżowaniu ulic Kostrzyńska, Słowackiego i Zachodnia. Ostatecznie projekt nie został podpisany w centrali w Warszawie, ponieważ nie znaleziono środków na przebudowę skrzyżowania.