Opłata targowa w gminie bez zmian

rynek dębno

fot. Google Maps

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej ma odbyć się planowo głosowanie nad ustaleniem opłaty targowej w gminie Dębno. Ostatecznie nie zdecydowano się na zmianę cen w porównaniu z październikowym projektem uchwały. Głosowanie pokaże, na co ostatecznie zdecydują się radni.

Przypomnijmy, że już na październikowej sesji Rady Miejskiej miało odbyć się głosowanie nad ustaleniem opłaty targowej obowiązującej w gminie. Klub Radnych „Głos Mieszkańców” wyszedł jednak z inicjatywą obniżenia opłat argumentując to trudnym rokiem dla rolników – teren gminy Dębno nie został objęty obszarem klęski żywiołowej, dlatego rolnikom nie należały się żadne dopłaty.

reklama

– Warto zrobić konkretną symulację, aby w tym roku zobaczyć, czy pozostawienie pieniędzy w kieszeni podatników spowoduje, że więcej małych, drobnych kupców chętniej będą sprzedawać na rynku swoje produkty. Dzisiaj kupiec, czy sprzeda, czy nie opłatę wnosi z góry. Jeśli więcej będzie kupców, to wpływy do budżetu się zrównoważą – powiedział radny Grzegorz Kulbicki na poprzedniej sesji Rady Miejskiej.

Ostatecznie głosowanie nad opłatą targową przesunięto na listopadową sesję, jednak po ustaleniach na komisjach, nie będzie obniżki. Opłata pozostanie na takim samym poziomie, jak w projekcie uchwały z października 2015 roku.