Nowy plac zabaw przy Chrobrego w Dębnie
plac zabaw

fot. Leszek Włodkowski-Moszej

Mieszkańcy wschodniej części miasta już wkrótce będą mogli cieszyć się z nowego placu zabaw, powstającego właśnie u zbiegu ulic Chrobrego i Baczewskiego, o czym informowaliśmy Was za pośrednictwem naszej strony internetowej. Kilka słów na temat inwestycji przygotował Radny Leszek Włodkowski-Moszej.

reklama

– Pomimo iż jest jesień prace trwają w pełni i całość inwestycji zostanie ukończona jeszcze w miesiącu listopadzie. Cieszy bardzo iż tak ważna w tej części miasta inwestycja, przyczyni się do podniesienia poziomu życia i bezpieczeństwa zabawy dla najmłodszych. Już od ponad roku (odkąd zostałem radnym) zabiegałem za realizacją takiego zadania w tym obszarze miasta. Ze względu na charakter zabudowy, miejsce u zbiegu ulic Chrobrego i Baczewskiego okazało jedynym możliwym do zrealizowania placu zabaw – czytamy na facebookowym profilu.
– W zeszłym roku nie udało się się zrealizować projektu w ramach budżetu obywatelskiego. Szkoda też iż podczas przeglądu dokonanego przez komisję rewizyjną ówczesny plac przedstawiał bardziej miejsce apokaliptycznej bitwy niż przyjazne dorosłym i dzieciom miejsce rekreacji. Wielokrotnie rozmawialiśmy wspólnie (Leszek Włodkowski- Moszej i Dariusz Gaczyński) o potrzebie stworzenia nowej infrastruktury w tym miejscu. Cieszę się iż wspólnie marzenie dzięki wsparciu Pana burmistrza Piotra Downara nabrało realnego kształtu i nasi mieszkańcy mogą się cieszyć z nowego miejsca wypoczynku – podsumował Radny Leszek Włodkowski-Moszej.