Projekt nowego rozkładu jazdy pociągów 2015/2016
rozkład jazdy PKP

fot. wikipedia.org

Dokładnie 13 grudnia 2015 roku wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Tymczasem kilka dni temu poznaliśmy projekt, z którego dziennikarze Gazety Lubuskiej wyczytali kilka znaczących zmian nawiązujących do połączeń z Kostrzyna nad Odrą oraz Gorzowa Wielkopolskiego.

Okazuje się, że z Gorzowa Wielkopolskiego będzie wyjeżdżać więcej pociągów niż dotychczas. Planowo pierwszy pociąg pospieszny będzie wyjeżdżał już o godzinie 07:01, a będziemy mogli pojechać nim bezpośrednio do Krakowa. Powrotny ma wyruszyć ze stolicy Małopolski o godzinie 13:16, natomiast w Lubuskim pojawi się o 20:59.

reklama
Kolejnym pociągiem pospiesznym z Gorzowa Wielkopolskiego będzie „Moniuszko”, udający się do Warszawy. Planowy wyjazd zaplanowano na godzinę 15:33. Drugim pociągiem odjeżdżającym do stolicy będzie „Aurora”, tym razem będziemy mogli wyjechać nim o 23:30, aby na stacji Warszawa Centralna zameldować się o 06:30.

Na brak pospiesznych połączeń nie mogą narzekać również podróżni z Kostrzyna nad Odrą. Pociąg „Centaurus” wyjedzie o 01:29 do Krakowa, natomiast o 04:00 do Świnoujścia. Ponadto przez miasto będzie przejeżdżał również pociąg „Światowid” kursujący na linii Świnoujście – Wrocław Główny.

– Ostateczna wersja rozkładu jazdy znana będzie 3 listopada. 22 listopada plakaty z rozkładem powinny już zawisnąć na dworcach – czytamy w Gazecie Lubuskiej.