Zakończono etap usuwania azbestu w gminie Dębno
usuwanie azbestu

fot. debno.pl

Właśnie zakończył się kolejny etap oczyszczania gminy Dębno z niebezpiecznego azbestu – czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

reklama

W 2015 roku z terenu naszej gminy wywieziono ponad 84 tony groźnego dla zdrowia azbestu. Zadanie pod nazwą „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Dębno – 2015” zostało w stu procentach sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Na terenie naszej gminy prace prowadziła firma EKO24 Barbara Plewko z Dębna.
Wspominanego wyżej zadanie zostało zrealizowane na terenie 52 nieruchomości w gminie Dębno. Wszystkie odpady zostały wywiezione na składowisko odpadów niebezpiecznych w miejscowości Dalsze koło Myśliborza.