Młodziki Dębu muszą grać na wyjazdach!

Dąb Dębno

fot. własne

W niedzielę 20 września 2015 roku rozgrywki ligowe w grupie IV ligi regionalnej rozpoczęła drużyna młodzików Dębu Dębno. Podopieczni trenera Macieja Rosadzińskiego rozegrali do tej pory cztery spotkania.

Wyniki młodzików Dębu Dębno:
Dąb Dębno 2-7 Osadnik Myślibórz
Odra Chojna 7-4 Dąb Dębno (Witwicki x2, Binkiewicz x2)
Sokół Pyrzyce 5-4 Dąb Dębno (Witwicki x2, Dzieciuch, Binkiewicz)
BAF Barlinek 5-3 Dąb Dębno (Łucyszyn, Gazdyszyn, Dzieciuch)

Drużynę młodzików Dębu Dębno reprezentują: Albrecht Kacper, Andrzejewski Bartłomiej, Basowski Piotr, Bieniek Filip, Binkiewicz Michał, Duliński Dawid, Dzieciuch Łukasz, Gąsiorowski Jakub, Gawęcki Michał, Gazdyszyn Filip, Guzek Mateusz, Łucyszyn Igor, Małek Jakub, Małek Oliwier, Pelczarski Daniel, Rosadziński Stanisław, Sołtysiak Fabian, Stąsiek Filip, Witwicki Oskar, Wołyński Marek.

reklama

Młodziki Dębu Dębno w rundzie jesiennej rozegrają jeszcze trzy spotkania: zaległe z Pomorzaninem Cychry, Stowarzyszeniem CRS Barlinek oraz Stalą Lipiany.
Drużyna młodzików swoje ligowe mecze rozgrywa na boisku od „szesnastki” do „szesnastki” i bramkach o wymiarach 5x2m, których klub nie posiada i nie zostały udostępnione przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębnie, co spowodowało spore oburzenie rodziców. Wobec takiej sytuacji młodzi piłkarze Dębu zostali zmuszeni do rozgrywania wszystkich meczów na wyjazdach.

Trzeba przyznać, że to dziwna sytuacja, gdyż ze strony władz miasta pojawiły się sugestie o stawianiu na dzieci i młodzież. W związku z tym powstało 6 drużyn – 3 dziecięce i 3 młodzieżowe, cieszące się ogromnym zainteresowaniem.

Warto również dodać, że drużyna młodzików Dębu Dębno rozgrywa swoje mecze w nowych strojach ufundowanych przez Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku, za co Zarząd Klubu chciałby serdecznie podziękować – w szczególności Pani Dyrektor oddziału w Dębnie, Barbarze Aleksiejew, za pomoc w uzyskaniu dofinansowania na zakup strojów dla grupy młodzieżowej.