Radni odrzucili dofinansowanie na remont drogi!

Dębno

fot. debno.pl

W ubiegłą środę w Urzędzie Miejskim odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Okazuje się, że jednym z tematów rozmów było współfinansowanie remontu drogi wojewódzkiej w Barnówku. Nie byłoby pewnie w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że większość radnych nie przyjęła dofinansowania.

Podczas ostatnich obrad Rady Miejskiej w Dębnie odbyło się głosowanie w sprawie remontu ruchliwej i znajdującej się w złym stanie technicznym drogi wojewódzkiej od skrzyżowania do końca miejscowości w stronę Gorzowa Wielkopolskiego.

reklama

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie zwrócił się z pismem o finansowaniu projektu w wysokości 100 tysięcy złotych, natomiast w zamian proponuje inwestycję wartą 2 miliony złotych. W ramach zadania zostałaby wymieniona nawierzchnia, chodniki oraz kanalizacja burzowa.

Ostatecznie decyzją radnych klubu Wspólnie dla Gminy odrzucono wysokie dofinansowanie na remont drogi twierdząc, że nie należy ona do gminy. Tymczasem radny Grzegorz Kulbicki zapewnia, że nie odpuści tego tematu, dlatego będzie nadal walczył o remont drogi.