Triada Teatralna trwa w najlepsze

fot. eDebno.pl

fot. eDebno.pl

Wczoraj Burmistrz Dębna, Piotr Downar uroczyście otworzył XIX Triadę Teatralną oraz XXII Ogólnopolski Plener Malarski. Nie odbyło się bez tradycyjnego rytuału, polegającego  na próbie zdolności manualnych „VIPów”. Swoimi talentami plastycznymi wykazywali się między innymi przedstawiciele wszystkich teatrów, ale także Starosta Myśliborski Arkadiusz Janowicz, Burmistrz Piotr Downar oraz Radna RM w Dębnie – Krystyna Zioła. Po akceptacji pracy przez widownię, dokonano oficjalnego otwarcia.

Scena do artystów trafiła już o 18, kiedy to gospodarze z Teatru KOD, zaprezentowali oni sztukę Anatola Wierzchowskiego pt.: „Instrukcja obsługi”. Następni byli goście z Kędzierzyna- Koźla, z Teatru Cokolwiek prezentując „Łysą śpiewaczkę”.  Chwile później na deskach Dębnowskiego Ośrodka Kultury wystąpili nasi sąsiedzi z Kostrzyna nad Odrą, aktorzy Teatru DAMM zaprezentowali sztukę „Nie jem, nie śpię, nienawidzę”. Gwiazdą wieczoru była Caryl Swift prezentująca monodramat „Matka Mejra i jej dzieci”.

Dzisiejszy dzień rozpoczynamy o 16.00 od spektaklu pt.: „No.body” Teatru ABANOIA ze Szczecina (wstęp od lat 16.). Już o 17.00 ich miejsce zajmą goście z Połczyna Zdroju, Teatr Tańca FIGIEL zaprezentuje „Powroty”. 17.15 to dalsza część dla Połczyna Zdroju, tym razem Teatr FIGIELEK prezentować będzie „Na skraju ciszy”. O 17.30 poznamy sztukę gości z Łotwy. Teatr Studio JORIK pt.: „I jeszcze raz o miłości”. Godzinę później, o 18.30 podziwiać będziemy mogli gryfiński Teatr Tańca EGO VU, który przedstawi „Drogę”. Ostatnim akcentem dzisiejszego dnia będzie koncert zespołu DIKANDA. Widowisko, który odbędzie się o 21.00 to jest jednak biletowane. Bilety w cenie 10 zł są do nabycia w Biurze Dębnowskiego Ośrodka Kultury.

fot. eDebno.pl

fot. eDebno.pl

reklama
fot. eDebno.pl

fot. eDebno.pl

fot. eDebno.pl

fot. eDebno.pl

fot. eDebno.pl

fot. eDebno.pl