Warsztaty informatyczne dla Gimnazjalistów

fot. Organizator

fot. Organizator

Dnia 19 maja 2015 roku w Technikum nr.1 w Dębnie został zorganizowany projekt informatyczny o tematyce elektronicznego sprzętu do montażu Arduino. Został on zorganizowany przez uczniów klas 1 Technikum Informatycznego, zaś patronatem była Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu. Było to ostatnie wyzwanie trwającego przez ponad pół roku projektu ANP. Nasi opiekunowie, czyli Aleksandra Trusewicz i Norbert Batory zadawali nam zadania oraz bardzo nas wspomagali. Same przygotowania trwały przez ponad 2 tygodnie, ale zorganizowana grupa potrafi wszystko zrobić.

reklama

Zacznijmy od początku. Na nasz projekt zaprosiliśmy uczniów klas trzecich Gimnazjum Publicznego w Dębnie. O godzinie 10.00 tego dnia rozpoczął się projekt. Dwóch uczniów klasy informatycznej wygłosiło wstęp do projektu oraz opowiedzieli krótkie rozeznanie do elektroniki. Wszystko opiane było poczęstunkiem sponsorowanym przez supermarket Intermarche.
Chwilę po tym kolejnych dwóch uczniów zaprezentowało młodszym klasom projekt Arduino, czyli platformy programistycznej do tworzenia i rozbudowywania w celu poznawania nowych funkcji.
Opisali oni po kolei co nasi uczestnicy powinni zrobić. Więc w ten czas przeszliśmy do pracy w grupach przy stole z całym sprzętem.
Później natomiast uczniowie przysiedli do komputerów i zaczęli programować Arduino w programie Scratch. Nasz zespół pomagał im w ewentualnych problemach czy błędach w pisaniu oprogramowania.
Na koniec było losowanie nagród sponsorowanych przez Gminę Dębno oraz wspólne zdjęcie pamiątkowe.

 Uczniowie Klasy 1TI  ZSP nr 1 w Dębnie.