Śmieci na drodze na ogródki działkowe

fot. eDebno.pl

fot. eDebno.pl

Weekend majowy to dla nas, Polaków szczególny czas. Obchodzimy wówczas święta, który przypominają nam o naszej historii, pochodzeniu. O ważnych symbolach narodowych. Jest to również czas, kiedy spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, by wspólnie świętować. Wielu z nas korzystając ze słonecznych dni wybiera się na ogródki działkowe, nad jeziora, czy po prostu na spacery. Niestety, są i tacy, którzy ten przyjemny nastrój chętnie nam popsują.

Droga prowadząca na ogródki działkowe za stacją paliw Lotos zamieniła się w wysypisko śmieci. Poczynając od cmentarza żydowskiego co kilka metrów znajdziemy worki z odpadami. Często towarzyszą im także opony i materiały budowlane. Mieszkańcy Dębna mają przecież możliwość nieodpłatnego pozostawienia śmieci w specjalnie stworzonym do tego celu miejscu przy ul. Baczewskiego 32 w Dębnie.

reklama

Jak widzimy jest to jeszcze dla niektórych za trudne zadanie. Miejmy nadzieję, że dzięki temu wpisowi, kolejni chętni do pozostawienia śmieci w niewyznaczonym do tego miejscu opamiętają się i będą wiedzieli, gdzie z takimi odpadami mogą się udać.

11201417_757010591079405_1940351078_o dwa jeden