Placówka Opiekuńczo-Terapeutyczna ma się bilansować

fot. facebook Anna Mieczkowska

fot. facebook Anna Mieczkowska

Radna Powiatu Myśliborskiego, Wioletta Drzewińska, na VI sesji Rady Powiatu zgłosiła zapytanie odnoszące się do planów wobec Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie. Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedzią Starosty Arkadiusza Janowicza.

reklama

Nie tak dawno przyszłość Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Dębnie stała pod wielkim znakiem zapytania. Zarząd Powiatu Myśliborskiego przymierzał się do zwolnienia Marii Żukrowskiej-Mróz z funkcji dyrektora placówki, jednak ostatecznie decyzję zmienił, o czym informowaliśmy Was na stronie internetowej eDebno.pl.

Tymczasem Radna Wioletta Drzewińska na VI sesji Rady Powiatu zgłosiła zapytanie nawiązujące do planów wobec Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej. Starosta Arkadiusz Janowicz w odpowiedzi przekazał, że jest robione wszystko, aby placówka mogła się bilansować i funkcjonować. Zarząd Powiatu zgodnie z deklaracją złożoną przez Starostę dla Telewizji Szczecin będzie mógł przekazać informację, że placówka zostanie utrzymana, natomiast w ciągu najbliższych miesięcy zostanie doprowadzona do bilansowania swoich wydatków przychodami.