Starostwo zmiennym jest: M. Żukrowska- Mróz zostaje!

fot. facebook Anna Mieczkowska

fot. facebook Anna Mieczkowska

Jak w kalejdoskopie zmieniają się decyzję Starostwa Powiatowego w Myśliborzu. Początkowa chęć zamknięcia Placówki terapeutycznej, zamieniła się w próbę jej bilansowania. Zwolnienie z pracy dyrektor Marii Żukrowskiej- Mróz, zmieniło się w przywrócenie jej na stanowisko. 

Zarząd Powiatu 10. kwietnia wycofał się z decyzji o zwolnieniu dyrektora, ale również pozostawił na miejscach pracy wszystkich pozostałych pracowników. To chyba ostateczny dowód na to, że Starosta zobaczył w końcu zasadność funkcjonowania tego miejsca. Pozostaje jedynie pytanie, czy i tym razem swego zdania nie zmieni.

reklama

Tego samego dnia dzieci przebywające pod opieką Placówki miały ciekawego gościa. Odwiedziła je pani Anna Mieczkowska, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Umieściła Ona na swoim facebook’owym profilu krótką informację z tej wizyty:

Wczoraj wizytowałam Regionalną Placówkę Opiekuńczo – Terapeutyczną w Dębnie, gdzie miejsce znalazło 11 wspaniałych dzieci. Na twarzach maluchów, którymi z oddaniem opiekują się doświadczeni wychowawcy, powoli pojawia się uśmiech. Już wkrótce do placówki trafią kolejni podopieczni.

Jak widzimy o Placówkę walczą, nie tylko pracownicy, nie tylko mieszkańcy Dębna, ale i Członkowie Zarządu Województwa. Czy Zarząd Powiatu będzie miał serce, żeby ją zamknąć? Miejmy nadzieję, że kolejnej raz zdania nie zmienią.