Likwidacja dyżurki policji w Dębnie? Stanowisko komendanta

policja_dębno

fot. edebno.pl

W ostatnim czasie dotarły do nas informacje mówiące o likwidacji dyżurki i etatów w Komisariacie Policji w Dębnie. Okazuje się, że pod uwagę bierze się likwidację wspomnianej dyżurki, ale policjanci nie zostaną zwolnieni, tylko zostaną skierowani do pracy na ulicy.

Na ostatniej sesji Rady Powiatowej w Myśliborzu głosowano na projektem uchwały wyrażającej dezaprobatę wobec ograniczenia działalności i likwidacji etatów w Komisariatach Policji w Dębnie i Barlinku. O ile możliwa jest likwidacja dyżurki, o tyle nie ma tematu zwolnienia policjantów. – Nie ma mowy o ograniczeniu etatów w komisariatach w Dębnie i Barlinku. Gdyby doszło do likwidacji dyżurek, to w każdym komisariacie zostaje po pięć etatów. Gdzie byliby skierowani Ci ludzie? Do służby na ulicy – wyjaśniła Komendant Powiatowej Policji w Myśliborzu, insp. mgr Bogusława Bonter-Mazek.

reklama

– Przeliczyliśmy ilość służb, które byłyby skierowane bezpośrednio na ulicę i po podliczeniu urlopów policjantów, możemy wesprzeć powiat myśliborski ponad 2 tysiącami służb. Gdybyśmy to podzielili przez ilość dni w roku, to moglibyśmy codziennie do służby dorzucić kolejnych policjantów – kontynuowała Komendant Powiatowej Policji w Myśliborzu.

Likwidacja dyżurek ma związek ze zgłoszeniami na numer alarmowy 112. – Zgłoszenia składają się na numer telefonu 997, ale przede wszystkim na 112. Tak naprawdę lwia część zgłoszeń odbywa się za pośrednictwem wojewódzkiego centrum w Szczecinie, które przekazuje informacje o potrzebach mieszkańców do dyżurnego powiatowego – wyjaśniła insp. mgr Bogusława Bonter-Mazek.

W przypadku ewentualnej likwidacji dyżurek, interesanci będą mogli załatwić swoje sprawy od godziny 6 rano do 22 wieczorem. – Policjanci prowadzą pracę w komisariatach pracują na trzy zmiany, a w związku z tym nie ma opcji, że nie będzie miał kto przyjąć interesanta, który pojawi się w komisariacie. Grafik jest tak opracowywany, że pracownik, który jest od 14 będzie zajmował się interesami do 22, pomiędzy 22 a 6  rano będziemy mieli załogi, które będą pracowały w terenie, a od 6 rano kolejna osoba, która będzie sprawowała nadzór i będzie przyjmowała interesantów – podsumowała Komendant Powiatowej Policji w Myśliborzu.