Przebudowa ulicy Wodnej w Kostrzynie

Kostrzyn_Wodna

fot. kostrzyn.pl

W tygodniu rozpoczęto roboty budowlane na ulicy Wodnej w Kostrzynie nad Odrą. To oznacza spore utrudnienia w postaci tymczasowej organizacji ruchu pojazdów – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

reklama

Prace budowlane wykonywane są w ramach zadania „Przebudowa ul. Wodnej wraz z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic: Wodnej i Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kostrzynie nad Odrą. Przetarg na przebudowę drogi wygrała firma EUROVIA POLSKA SA, a planowane zakończenie prac zaplanowano na 27 lipca 2015 roku. Wartość inwestycji wynosi ponad 2,1 milionów złotych brutto jest to projekt finansowany w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Roboty budowlane przewidują wykonanie nawierzchni jezdni z mieszkanki grysowo-mastyksowej, a także wykonanie ścieżki rowerowej, chodnika i zjazdów z kostki brukowej. W ramach inwestycji zostanie zamontowane oznakowanie pionowe i poziome, montaż kanalizacji deszczowej oraz budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wodnej i Kardynała Stefana Wyszyńskiego.