Wielkimi krokami zbliża się 42. Maraton Dębno

Maraton Dębno

fot. debno.pl

Już tylko dwa dni pozostały do największej imprezy sportowej organizowanej w naszym mieście. Na starcie 42. Maratonu w Dębnie w niedziele zamelduje się ponad 2 tysiące biegaczy z całej Polski, ale także Niemiec, Kanady, Białorusi, czy Etiopii.

W tym roku po raz pierwszy mieszkańcy Dębna będą mogli powalczyć o tytuł Mistrza Gminy Dębno w maratonie. Do tej pory była odrębna klasyfikacja, ale jej zwycięzcy nie nadawano tytułu Mistrza Dębna. Co ciekawe, wyłoniona zostanie również Mistrzyni Dębna.

O tytuł Mistrza w maratonie przyjdzie również stoczyć bój zawodnikom w kategoriach: Policjantów, Strażaków oraz Nauczycieli. W każdej z tych kategorii znajdziemy naszych reprezentantów- trzymajmy za nich kciuki.

reklama

Sportowe emocje zaczną się jednak nieco szybciej, bo już w sobotę młodzi adepci biegania staną na starcie 34. Biegów Ulicznych im. Henryka Witkowskiego. Wszystkich kibiców zapraszamy na tradycyjną trasę biegu, ulicami Mickiewicza oraz Armii Krajowej o 13.30.

Podczas niedzielnej imprezy odbędzie się również Dzień Dawcy Szpiku, warto zainteresować się tą akcją – http://www.housemd.hs3.linux.pl/dzien-dawcy-szpiku-podczas-maratonu-w-debnie/

Maraton to także utrudnienia w ruchu, więcej na ten temat przeczytacie tutaj – http://www.housemd.hs3.linux.pl/spore-utrudnienia-na-drogach-w-sobote-i-niedziele/